[ fiкяiмiи iиcє güℓü ]

Sevgili günlük,

Bu aşağıdaki günlüğü bulduğumda, böyle bir fırlama kim olabilir diye düşündüm ve sonunda ZUZU olduğuna karar verdim. Anne babasından dolayı tabii ki de.

Ayıp, okumayalım mı? Allah allah.. Blog aleminde, herkes birbirinin günlüğünü okuyor günlükçüm. Ayakta uyuyorsun yani. Bakalım ne demiş bizim şirin ZUZUCUK...


1. gün


Böylesi kötü bir başlangıç beklemiyordum. Oha! hortumumu bile kesmişler!Meme diye, süt diye birşey varmış. Nerden nasıl bulunur bu ya?
Hayattan daha 1. günden soğutacaklar beni.


2. gün


Meme buldum ama, bundan süt gelmiyor. Emiyorum allah emiyorum, tıkyok. Süt başka yerde mi?
Neyse biraz daha emdim geldi. Fazla abanınca meme sahibi kişilik bağırdı.Ne bağrıyosun açım ben! Çoook.Yalnızım be günlük. Hayır bişi değil, içerdeyken de yalnızdım ama yediğim önümde yemediğim arkamdaydı en azından.bak yine aklıma geldi, hortumu bile kestiler yaa! Uykum geldi yine. zzzzz!


3. gün


Memeyi sevdim, bu dünyadaki tek dostlarım bu iki meme. iyi ki varsınız.


4. gün


Bugün bir sürü olaylar oldu, gürültü yaptılar, başka biryerlere gittik galiba.Memeden ayrılınca bağrıyorum geri geliyor. Sonra uyuyorum, uyanıyorum bir bakıyorum meme yok. Neyse ama tekrar bağrınca geri geliyor nasılsa. Zıçmak da zevkliymiş be, eskiden yapamıyordum.


5. gün


Bugün 15 kez kaka yaptım, rekorumu geliştirmeliyim.
Dikkat ettim de her yaptığımda temizliyorlar, bunu sevdim.Dikkatimi çeken bir noktada şu ki: Amma koca kafalıyım be arkadaş. Ağır mı ağır, tutamıyorum şerefsizim, pat o yana, pat bu yana.

Dikkat etseler bari de çatlatmasak daha ilk günden.


6. gün


Avucuma ne verseler hemen tutuyorum, tik gibi bir şey.
Maalesef fark ettiler, herkes parmağını veriyor avucuma. Mecburen tutuyorum.

Alemin maymunu oldum iyi mi?


7. gün


Bu arada ne çok uyuyorum ya arkadaş, atamadım şu yorgunluğu.
Daha çok süt içeyim en iyisi. Hayır içtikçe de yoruluyorum o da ayrı.Nerde o eski günler.. hortumdan geliyordu ne güzel. Şimdi em allah em.

Bak yine aklıma geldi, şerefsizler kesti hortumu yaa.


8. gün


Bugün solaryuma girdim. Sarılık mı ne ondanmış. yine uykum geldi. Uyuyunca daha iyi hissetim kendimi, daha çok süt içiyorum artık. kaka yapma işini de tam alt açma anına denk getiriyorum ki etraf pislensin, eziyet olsun. naapayım ama alt açıkken daha rahat roketleyebiliyorum.

Kaka yaparken başka birşey daha yapıyorum galiba, anlamaya çalışacağım bakalım.


9. gün


Çok fena hıçkırık tutuyor, geçsin diye nefesimi tutayım dedim onu da
beceremedim, neyse ki süt içince geçiyor. bu süt her derdedevaymış,
bugün bunu gördüm.


10. gün


Sütten başka birşeyler verdiler, var ya, yeter artık be, tam alışıyordum yine dayadılar başka birşey, hayret bişi ya,vitamin miymiş neymiş.Bu arada memelerin arasından dün gördüğüm lavuk, gündüzleri piyasada yok akşamları geliyor sadece, hadi bakalım hayırlısı.


11.gün


Al işte, başladı yine bir arıza. sütten sonra çok feci karnım ağrıyor, böyle gaz gibi bişi, eğilip bükülüyorum, binbir şekile giriyorum çıkaracağım diye. sırtımı falan sıvazlayın bari bekardeşim.


12. gün


Bütün gün gazdan kıvrandım arkadaş ya, bela oldu başıma,yaygarayı bastım ben de. Uyutmadım, diktim bunları da hazır asker.sonra bir saldım ki evlere şenlik, akabinde uyudum hemen gerisini hatırlamıyorum


13. gün


Annemin suratına zıçtım. tamam utandım biraz da insan bebeği tötünden öper mi yaa. Ayıp oldu di mi? naapıyım abi, neyse fazla kızmadı herhalde.


14. gün


Anneme kırmızı renkli birşeyler içiriyorlar, o zaman süt daha bi randımanlı oluyor sanki, böyle tadı da hoşuma gidiyor, şu memelerebir rating aleti taksalar da hangisini sevip hangisini sevmediğimisöyleyebilsem.
15. gün
Topuktan kan alıp duruyorlar, metin olayım çok ağlamayayım diyorum ama canım yandı be arkadaş, hayır ondan sonra da hemen süt verince sakinliyorum, kızgınlığım geçiyor, ağız tadıyla asabiyet yaptırmıyorlar.

Şu memelere karşı biraz daha dikbaşlı durabilsem.


16. gün


Şu memeleri çok sevdiğimi bir kez daha anladım, çok seviyorumonları, onlardan ayrılınca içimi bir huzursuzluk kaplıyor, eniyisi onlardan uzaklaştığım anda yaygarayı basayım ben.

Bugün benden biraz büyük biri geldi yanıma, sevme amaçlı olsa gerek birgeçirdi, başım dönüyo hala. sonradan öğrendim kuzenmiş, neyseyazdım kenara intikam alınacak.


17. gün


Etrafı daha net seçer oldum, ama el ve ayak koordinasyonu hala zayıf, memeyi kavrayabiliyorum ancak. bir de bu eller ve ayaklar bana mı ait tam olarak emin değilim, sallıyorum öyle, zevkli birşey. yüze ve gözlere dikkat etmem lazım ama, tırnaklar tehlikeli.

Diğer yandan annem bugün onları kesmeye çalıştı amahuysuzluk ettim, etmeseydim daha iyi olacaktı galiba, bak çizdiktam gözün altını yine.


18. gün


Elime torbalar taktılar, kafaya çarpınca artık acıtmıyor, yarabere de yapmıyor. sanırım onlar da beni seviyor, iyiliğimi düşünüyorlar.

Aslında hala çıktığım yeri özlüyorum, geri girmeimkanım olmaz mı acaba?


19.gun


Nihayet o adamın neden eve sadece akşamları geldiğini anladımmeğerse bana ve anneme bakmak için gündüz çalışıyormuş..Aferin gözüme girdi şimdi bak!..


20. gün


Tabii ya, annemin karnındayken de duyuyordum o adamın sesini sık sık.Ona da ilgi alaka gösterdim, bağırdığımda bazen o alıyor benikucağına. Meme vardır diye saldırdım ama vermedi. bir ara meme açıkken kıstırdım ama emme olayından bir randıman alabilmişdeğilim, meme yüzeyi bayağı bir farklı.

21. gün

Annemi sevdim. Şu akşamları gelen adama da baba deniyormuş.
Eh onu da sevdim. Herkes benimle ilgileniyor. Benimle konuşurken,
agu magu, abuk subuk bir şeyler söylüyorlar. Büyüklerin dili böyle herhalde.
Baba kişisi, pek matrakmış. Çok eğleniyorum onunla. Yine de memeleri daha
çok seviyorum.

Hortumu kesmeselerdi iyi olacaktı. Neyse, dışarıda olmak ta fena değilmiş.
29 Responses
 1. Bayılıyorum bu yazıya ya. Daha öncede okuduğum halde aynı pozisyonda (ağız kulaklarda) okudum yine.


 2. figen Says:

  muhteşem ,bayıldım bayıldım resmen. hemen bir kaç hamile arkadaşa göndereyim izninle.:))))


 3. BÖRTLENCİMİN ANNESİ, hakikaten ben de çok güldüm.:))

  FİGENCİM, izin ne demek. Bence de hamileler için süper bir yazı.:))


 4. emre Says:

  Bende okumuştum daha önce bu yazıyı, anacım bak takıntılıyız biz, bebek bile takmış hortuma baksana:) Güldürdün bizi yine kızım ya.


 5. mayonez Says:

  BAYILDIM YA ÇOCUK YAPASIM VAR:))


 6. EMRECİM, ay yazık ablası ya.. hortumunu kesmişler yavrucakın.:))

  MAYONEZCİM, hemen bir kaç yazı daha atıyorum. Bak, faaliyetleri sana ve Cadı'ya yönelticez artık.:))


 7. Çok güzel yaaa,çok güldüm.Haklı bebecik ama ya niye kesiyolar hortumu,bebeklere ne tuhaf geliyodur :)


 8. Lola Lola Says:

  çok tatlı yaaaaa
  çok güldüm valla söylenip duruyo ya hortumu da kestiler diye yerim ben onuuuuuuuu ben de istiyom yaa parmağımı veriim tutsun hakikaten yaa içgüdüsel mi ne küçük bebeklere baş parmak tuturulur ama o duyguda pek bi hoştur :)))


 9. MUTLUVEUMUTLUCUM, kesmişler caaanım hortumu, bebecikin rahatını bozmuşlar. Darısı başına canım.:))

  LOLALOLACIM, hakikaten ne tatlı tutarlar öyle. Bir de süt süt kokarlar ya. İnşallah hayırlısıyla, senin de bebeciğin günlüğünü yayınlarız buradan.:))


 10. ANDY Says:

  Burada ZUZU denerek bize bir gonderme ve göz korkutma gibi bir durum mu var yoksa? :):) Bu arada yakında ZUZU'nun cinsiyet ve ismi açıklanacaktır ;)


 11. ANDYCİM, şu memelerin arasından gördüğü arkadaş sen oluyosrun herhalde ZUZU'nun. Gözün korkmasın kardeş. Daha bunlar iyi günlerin olacak.:)) Çok sevindim. Hadi bakalım hayırlısı. Yalnız içime, hep erkek çocukmuş gibi doğuyor. Fotoya bakarsan anlarsın.:))


 12. renkler Says:

  Süper, süper, süper... Bayılıyorum ben bu yazıya zaten. O minnoşlar kesin böyle düşünüyorlardır valla! Babası için düşündükleri çok komik özellikle, bir de hortuma kafayı takışı. Oğluş da benim göğüsleri emzik niyetine kullanırdı. Saatlerce öyle yatardık...


 13. Gulos Says:

  İncegül ben de hamileyken okumuştum bunu çok matrak bişey . Eşimle çok gülmüştük.O alt açıkken yapma hikayesini yaşamayan yok sanırım.Yine de çok seviyoruz bebelerimizi.
  sevgilerimle...


 14. Gamzeli Says:

  Süper bir yazı bu yaaa...Çok hoşuma gitti :)))


 15. pamuk Says:

  çok güzel matrak bi yazı :))))


 16. KUGUU Says:

  Hepsi guzeldi ve adeta senin kaleminden cikmis gibiydi:)Sen deyazsan eminim en azindan boyle veya daha iyisini yaratirdin.
  6.gune cok guldum


 17. RENKLERCİM, seninki de yalancı emzik emmemiş anlaşılan. Benimkiler de ağzında dolaşırdı. İçim çekilirdi valla. Bir de o aradan ters bir bakış atılırdı baba olacak kişiye.:))

  HACERCİM, benim değil de annemin suratına, kayın validemin de eline yapmıştı veletler.:)) Hakikaten ya, onlar olmasa nasıl olurdu acaba hayatımız. Sevgiler benden de sana canım.:))

  GAMZELİCİM, seninki de günlükünü yazacak böyle işte. O daha da hoş olacak eminim.:))


 18. PAMUKÇUM, eğlenelim istedim hep beraber.:))

  KUĞUCUM, teşekkür ederim canım. Pek alıntı yapmıyorum aslında. Bana yakın olanları bazen paylaşıyorum işte. Bu da çok hoşuma gitti.:)) 6. madde bence de toplardan biri.:))


 19. fz Says:

  hehehehehh
  memelere hastayım :D


 20. FATMAMZEHRAMCIM, kız kim hasta değil ki onlara.:))


 21. hayalperisi Says:

  bunu hamileyken okumus bayilmistim gülmekten böyle bir evladi isterdim sahsen


 22. hey Allah'ım ya.:)bitim ben bu yazıya. ayriyetten içindeki konu itibari ile Zuzu'ya pek uygun olmuş.:)
  aay tamam Andy biliyorum o kuzu demek, meme değil.:P

  amaniin benim oğlan sadece çiş yapardı açınca. zıçanda varmış demek.çok şükürmüş yani.:)
  ama emerken durup bana bakıp sevinç çığlığı atardı.
  özledim yaaaa.:(


 23. HAYALPERİCİM, hakikaten çok fırlama bir bebekmiş. Büyümüş halini düşünsene bir.:))

  YAĞMURUMCUM, şimdik koca kazık kadar oldular. Ben de çok özledim, o minicik bebe hallerini. Hem ne güzeldi, yatırdığın yerde yatarlar, oturtursun otururlar. Şimdi laf söz geçmiyor.:))


 24. Elçin Says:

  sen ne hoşsun ya


 25. Bilun Says:

  haha çok tatlı ya :) Sabah sabah koptum yine :)


 26. ELÇİNCİM, o senin kendi hoşluğun canım. Bak şımartıyorsun beni.:))

  BİLUNCUM, sabah sabah gülmek gibisi yoktur valla. Kopmaya devam canım.:))


 27. palyanço Says:

  süpper süpper süpper :) yani zuzu oluncada başlık çim daha da bi hos holdu yane :)) alemsin sen valla.. cok hosuma gitti hem yazı hemde zuzu meselesi :)) ah be zuzu'm bak sen neler neler yaptırtıyorsun herkeslere ;) öpüyorum seni cok incegülüm :) Tesekkurler :)


 28. PALYANÇOM, Zuzu yavru, bizim yavru biliyorsun. Şimdi sana şöyle desem, hani yeğenim olacak gibi heyecanlanıyorum. Zuzu faaliyetlerinin yanı sıra, Cadı ve Mayonez için çalışmalara başlamayı düşünüyorum.:)) Ben de seni ve Zuzu'mu öpüyorum çok.:))


 29. Mutlu Kadın Says:

  Çok güldüm ya ! Süper süper !!!